Kabine bugün toplanıyor: Gündemde hangi konular var?

Investing.com – Haftanın ilk gününde yurt içinde Kabine Toplantısı gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında, Beştepe’de yapılacak toplantının ana gündeminin deprem olması bekleniyor.

46 bine yakın vatandaşımız hayatını kaybettiği deprem felaketinde yaralar sarılmaya çalışılırken konut ihtiyacını hızlıca giderebilmek için geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli’nin ön toplantısı gerçekleşti. Bugünkü Kabine Toplantısı’nda ise bölge ihtiyaçlarının detaylı görüşülmesi bekleniyor.

Toplantının gündeminde olması beklenen bir diğer konu da seçim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen haftaki parti toplantısında 14 Mayıs’ta seçimlerin yapılacağının, bir erteleme olmayacağının sinyalini verdi. YSK’nin deprem bölgesindeki incelemesinin de seçime uygunluk taşıması durumunda 10 Mart’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın süreci resmen başlatması bekleniyor.

Geçtiğimiz Cuma günü Millet İttifakı liderlerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerine ABB ve İBB Başkanlarını aday olarak seçtiklerini açıklamasının ardından ittifaktan İYİ Parti’nin ayrılması bekleniyor. Bugün bu cephede yaşanacak gelişmelerin de Kabine Toplantısı’nda görüşülmesi bekleniyor.

Saat 15.00’te başlaması beklenen toplantının ardından Cumhurbaşkanı ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirecek.

Yazar: Deniz Engin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*