Koç Holding: Depremden etkilenenler bölgeye yardımlar sürüyor

Koç Holding, 6 Şubat günü gerçekleşen, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bölgeye gerçekleştirilen yardımların sürdüğünü açıkladı.

Şirketin internet sitesinden yapılan açıklamada, holding yöneticilerinin, deprem bölgesindeki üç farklı şehirde kurulum çalışmaları devam eden yaklaşık 20 bin kişinin yaşayacağı beş bin adet konteynerden oluşan ve sosyal imkânları da barındıracak konteyner kentlerin saha ziyaretlerini gerçekleştirdikleri belirtildi. Konteyner kentlerin tasarımında kadınlar, çocuklar, gençler, yaşlılar ve engelliler dâhil olmak üzere farklı grupların ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulduğu aktarılan açıklamada, konteynerlerin ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları iş birliğinde oluşturulduğu belirtildi.

Ayrıca açıklamada, psiko-sosyal destek alanları, istihdam olanakları yaratan uygulamalar, kadınların ekonomiye katılacakları ve gelir elde edebilecekleri faaliyetler, kent sakinlerinin ekonomik olarak güçlenmesini sağlayacak gelişim programları, çocukların duygusal, bilişsel ve sosyal gelişimlerini destekleyecek aktivite ve oyun alanları ile çocuk ve gençlerin eğitime kesintisiz devamlarını sağlayacak programlar üzerinde de çalışıldığı aktarıldı.

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu yaptığı açıklamada, “Ülkemizin iyileşme sürecine katkı sağlamayı sürdürüyoruz” derken, “Bölgeye gerçekleştirdiğimiz her ziyaret bu felaketin büyüklüğünü ve desteğimizin aralıksız sürmesinin önemini gösteriyor. Tam teşekküllü konteyner kentlerimizin deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla hızla buluşması için çalışmalarımız devam ediyor. Her bir kentimizi sosyal imkânları barındıran kapsayıcı yaşam alanları olarak inşa ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir