WhatsApp, işletme hesaplarını kullananlar için büyük yenilik sağlayacak!

Yeni gelecek olan özellik ile birlikte WhatsApp Business hesapları üzerinden Facebook paylaşımları yapılabilecek. Hemen hemen her telefonda yüklü olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın işletmeler tarafından daha yoğun kullanıldığı biliniyor.

WHATSAPP BUSİNESS ÜZERİNDEN FACEBOOK PAYLAŞIMLARI YAPILABİLECEK

WhatsApp, müşterilerin şirketler ile iletişimini kolaylaştırarak aktif bir ticaretin yaşanmasına neden oluyor. Çoğu işletme sitesinin künyesine yerleştirilen WhatsApp numaraları ile müşteriler anında şirketler ile iletişime geçerek satın alabileceği ürün hakkında zaman kaybetmeden bilgi alabiliyor.

Müşterilerin ve şirketlerin iletişimini daha da güçlendirmenin yollarını arayan Meta, WhatsApp Business için Facebook ile bağlantı kurulmasını sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

İŞLETMELERİN BİR NUMARALI TERCİHİ

Gelecek olan yeni özellik sayesinde işletmenin numarasına ihtiyaç duyulmadan yapılan paylaşımlar reklamlar ve algoritma aracılığıyla sosyal medyada görülecek. Bununla birlikte işletmenin paylaşacağı gönderiler daha fazla kişiye ulaşarak, gelirlerin artması sağlanacak. Meta’nın bu özelliği işletmelerin WhatsApp Business’ı kullanmalarını sağlamaya yönelik geliştirdiği söyleniyor.

 

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*