CHP’de Kırklareli skandalı: Rüşvet, tehdit, iftira!

Yerel seçimlere bir aydan az bir süre kala aday belirleme krizi yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde kaos devam ediyor. Hatay, İzmir dahil birçok ilde skandallara imza atan parti şimdi de Kırklareli ile gündemde. 

Kırklareli’de CHP’nin ön seçim anketlerinde açık ara birinci çıkmasına rağmen aday gösterilmeyen Serdar Türker, bağımsız aday olarak seçimlere girme kararı aldı. Ön seçimde kendisini destekleyenlerin işleriyle, evlatlarıyla tehdit edildiğini belirten Türker,  Özgür Özel’in adaylıktan çekilmesi için üç kez aradığını, İmamoğlu’nun ise İBB’de daire başkanlığı sözü verdiğini söyledi. 

“BÜTÜN ANKETLERDE BİRİNCİ ÇIKTIM”

Serdar Türker, “Kırklareli Belediye Başkan aday adayıydım. Ve yapılan bütün anketlerde birinci çıktım. Bunu CHP Genel Merkezi de milletvekilleri de biliyor. Fakat ısrarla memnuniyet anketlerinden yüzde 16,5 gibi o kadar düşük bir oy oranı alan Kırklareli belediye başkanı, ısrarla Ankara’daki baskılarla ön seçime sokuldu.” açıklamasında bulundu.

“ÖN SEÇİMDE DE REKOR DENECEK OY ALDIM”

Halktan gelen yoğun talep sonrası bağımsız aday olarak yola çıktığını belirten Türker, “Ön seçimde de, bütün Kırklareli halkı bilir. Belediyede çalışan 500’e yakın CHP üyesi kardeşimiz işleriyle, aşlarıyla, evlatlarıyla tehdit edildiler. Ve böylesine adil olmayan bir ön seçime girildi. Ön seçimde de rekor denecek oy aldım.” dedi.

“ADAYLIKTAN ÇEKİLMEMİ İSTEDİ”

Bağımsız aday olduğunu ilan ettikten sonra CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisini 3 kez arayarak adaylıktan çekilmesini istediğini söyleyen Türker, “Ben de hiçbir zaman adaylıktan çekilmeyeceğimi ve benim arkamda çok değerli Kırklareli halkı olduğunu ısrarla ifade ettim.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NU REDDETTİ

Türker, daha sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aracılığıyla Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün arayarak “Ekrem başkanım bir akşam yemeğinde sizinle görüşmek istiyor” dediğini aktardı, “Ben bunu da kabul etmedim. Ben bir yola çıktım. Değerli ekip arkadaşlarımı ve Kırklareli halkını yarı yolda bırakmayacağımı ifade ettim.” dedi.

İBB’DEN DAİRE BAŞKANLIĞI RÜŞVETİ!

Kendisine İBB’de bir Daire Başkanlığı, çok iyi bir maaş, makam aracı ve şoför teklif edildiğini söyleyen Serdar Türker, “Özgür Özel, bunun yanı sıra önümüzdeki yerel seçimde de istediğim yerden belediye başkan adayı yapma ya da milletvekili yapma sözü verdi. Ancak ben hiçbir zaman verdiğim sözlerden geri dönmedim. Hem banka müdürü olduğum dönemde hem 10 yıldır Kaynarca Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde geri adım atmadım. Halkın iradesine karşılık siyaset yapılmaz.” dedi.

“NEDEN GERİ ÇEKİLEYİM?”

Türker, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Son bir aydır da malum belediye başkanı (Mehmet Kesimoğlu) ve ekibi tarafından kirli bir propaganda yürüterek adaylıktan çekileceğimi ve onlara katılacağımı söylüyor. Neden geri çekileyim? Ben rekorlarla belediye başkanlığı kazanmış ve kendileri gibi mazeretlerin ardına sığınarak hiçbir proje üretmeyen belediye başkanı değilim ki…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x