Garmin’den güneş enerjili eTrex Solar GPS

Garmin, uzun süreli doğa yürüyüşleri için tasarlanmış en son elde taşınabilir GPS cihazını piyasaya sürdü. Garmin eTrex Solar adlı bu elde taşınabilir GPS, piline bağlı olarak 75 gün sürebiliyor. Ayrıca, teknik olarak sınırsız bir çalışma süresi sağlayan güneş enerjisi şarj desteği ile de geliyor. eTrex Solar, dahili bir güneş paneline sahip.

Garmin eTrex Solar, IPX7 su geçirmez koruma özelliği sunuyor ve selefi Edge Solar serisine göre önemli iyileştirmeler içeriyor. Yeni güneş enerjili GPS, selefinde kullanılan renkli ekranı çıkararak bunun yerine siyah-beyaz bir ekran kullanıyor. Sağlam yapısıyla eTrex Solar, en zorlu dağ patikalarında bile yürüyüşçülere konum bilgisi sağlayabiliyor. Uzun süreli görevlerde, örneğin Appalachian Patikası’nda, altı aya kadar çalışabiliyor.

Garmin’den güneş enerjili eTrex Solar GPS

Garmin eTrex Solar, 2.2 inçlik monokromatik bir ekran ve entegre bir güneş paneli ile donatılmış. Cihaz, gündüz ışığı 75.000 lüksten daha parlak olduğunda şarj olabiliyor, bu da günde yaklaşık 4 saat anlamına geliyor. Cihaz, hızlı GPS güncelleme modunda çalıştığında, sadece pil gücüyle 8 gün sürebilir. Ancak, yavaş GPS güncelleme modunda kullanıldığında, pil 75 gün sürebiliyor.

Garmin eTrex Solar, maksimum kapsama ve doğruluk için çok bantlı GPS sinyalleri kullanıyor. Dijital pusulası, fiziksel haritalar veya kara parçaları rehber olarak kullanılırken kolay navigasyon sağlıyor. Bir akıllı telefonla bağlandığında, eTrex hava durumu güncellemeleri alabilir ve gezi planlama ve haritalama için kullanılabilir. Cihaz, ayrıca kullanıcının Geocaching Live’dan otomatik önbellek güncellemeleri almasını sağlayan geocaching özelliğine de sahip. Garmin Explore uygulamasına bağlandığında, her bulgu kullanıcının Geocaching profiline yüklenir.

Garmin eTrex Solar, Amazon dahil olmak üzere küresel çapta perakende platformlarından temin edilebilir. Küresel pazarda satışa sunulan bu cihazın fiyatı 249.99 dolar olarak belirlenmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x